در پی درگذشت ناگهانی پیشکسوت عرصه تعلیم و تربیت، شادروان محسن الویری، استاد اخلاق و یادگار دوران دفاع مقدس، مدیر کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران، پیام تسلیت صادر کرد.

به گزارش پانا از شهرستانهای استان تهران،متن پیام علیرضا کمرئی، مدیر کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران، به مناسبت درگذشت محسن الویری، معلم پیشکسوت رباط کریمی، بدین شرح است:


بسم الله الرحمن الرحیم

محسن الویری، پس از سالها معلمی و مدیریت در مدرسه نمونه دولتی استاد مطهری در تربیت دانش آموزان نقش بسیاری داشت و با عشق و علاقه به شغل معلمی و ارتباط با دانش آموزان و همکاران فرهنگی زبانزد خاص وعام بود.

وی پس از سال ها تلاش و کوشش در راه تعلیم و تربیت بر اثرعارضه قلبی، به ندای حق لبیک گفت و دانش آموزان و جامعه فرهنگیان را در غم و ماتم فرو برد.

از ویژگیهای بارز محسن الویری، اخلاق مداری وارتباط مؤثر و دوستانه با دانش آموزان، همکاران فرهنگی و آحاد مردم بود که وی را از دیگر همکارانش متمایز می ساخت.

حضور 20 سالۀ مرحوم الویری درحوزۀ مدیریت در مدارس راهنمایی و متوسطه، حضوردر جبهه های نبرد حق علیه باطل وافتخار نائل آمدن به درجۀ رفیع جانبازی در دوران دفاع مقدس، صداقت و ساده زیستی،فارغ از تجمل گرایی و پیشگامی در برپایی عزاداری  حضرت اباعبدالله الحسین (ع) و همچنین تربیت تعداد قابل توجهی از فرهنگیان عزیز شهرستان رباط کریم از مهم ترین ویژگی های این معلم فرزانه بود که تعداد زیادی از این افراد پس از راهیابی به دانشگاه و سپری کردن تحصیل در کسوت معلمی و دانش آموختگی در حوزۀ مسئولیت پذیری، در ادارات مشغول خدمت هستند.

اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران ضمن عرض تسلیت به خانواده معزی، برای این پیشکسوت و استاد اخلاق غفران و رحمت الهی و برای بازماندگان صبر و اجر مسئلت می نماید.